CSS + uygulaması nasıl oluyor ?

CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi

Eğitimde şuna rastlamadım ama bir kaç yerde gördüm anlam veremedim. Örnek;

h1 + h2 {
color : red ;
}

Buradaki + ne anlama geliyor
Serhat
Bu şekilde iki farklı etiketin arasına + işareti konduğunda; ondan sonra gelen anlamına gelmektedir. Yani verdiğiniz örnekte; h1'den sonra gelen h2'ye bir stil tanımlamış oluyorsunuz. Eğer h2'den önce herhangi bir h1 bulunmuyorsa, bu tanımlamadan etkilenmeyecektir.
Hakan

Puanla:

Cevapla

02:11:22
Sinan İşler
Sinan İşler
Web Tasarım Uzmanı
Uzmanın Tüm Eğitimleri
Soruyu Paylaş:

CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde CSS’e başlarken bilinmesi gereken temeller anlatılmıştır. CSS nedir, CSS nasıl kodlanır, CSS sayfaya nasıl eklenir, CSS’in hangi özellikleri vardır, bu özellikler nasıl yazılır ve hangi değerler atanır gibi tüm detayları bu eğitimde bulabilirsiniz. Aylar ve yıllar sonra tekrar dönüp CSS kodlarınızı okurken kafanızın karışmamasını nasıl sağlarsınız gibi bazı tecrübeleri de bu eğitimde bulabilirsiniz.

Eğitimin ilgili olduğu etiketler:

Web Tasarım ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 170

bu eğitimde yer alan konulardır. CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Web Tasarım kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Web Tasarım HTML ve CSS Sinan İşler

CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

CSS Temelleri ve Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.