Hocam merhaba,

Entity framework ile iç içe kategori yapısı oluşturmaya çalışıyorum. Category POCO tipinin içinde bir ParentId property mevcut. Code first yöntemi ile database i generate ettiğimde Category_ParentId diye yeni bir alan ekliyor ve bunu ForeignKey olarak ekliyor. Bu ise üst kategorisi 0 olan bir kayıt girişine izin vermiyor.
Bu yapıyı nasıl sağlarım acaba. Ayrıca front end tarafta, kategori ekleme noktasında, bir dropdown ile üst kategori seçimi yaptırmak istiyorum. Yukarıdaki problemden dolayı bunu da sağlayamıyorum.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
Mesut
merhaba
ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum yardım olur musunuz?
model im
public int CategoryId { get; set; }
public string Name { get; set; }
public int? ParentCategoryId { get; set; }

dropdownlist te
bilgisayar >> Laptop
bilgisayar >> Desktop
Elektronik >> Beyaz

şeklinde göstermek isiyorum
http://stackoverflow.com/questions/22657091/unlimited-nested-categories bu linktekini denedim ama bir türlü yapamadım.
şimdiden teşekkürler
Samet

Puanla:

Cevapla

06:43:27
Emre Yurtseven
Emre Yurtseven
Yazılım Uzmanı
Uzmanın Tüm Eğitimleri
Soruyu Paylaş:

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde, bir e-ticaret sitesinde bulunabilecek ürün yönetiminin alt yapısını inceledik. Yönetim panelinden ürün ile ilgili işlemlerin ayarlamalarını yaptık. Ön yüzden ise oluşturulmuş ürünleri görüntüledik. Böylece yönetilebilir içerik sistemini oluşturduk. Ürünlerimizin MSSQL server üzerinde barındırıp veriye Entity Framework teknolojisini kullanarak eriştik. Ayrıca bu tarz projelerde genelde tercih edilen yöntem olan katmanlı mimariyi işledik ve projeyi bu prensip doğrultusunda gerçekleştirik. Bu eğitim seti sonunda, sizlerde yönetilebilir içerik sistemleri oluşturmanın temel mantığını anlayacak ve oluşturabilceksiniz.

Eğitimin ilgili olduğu etiketler:

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 170

bu eğitimde yer alan konulardır. ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Programlama Visual Studio Emre Yurtseven

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim İçeriği