Sanal alışveriste mağdur olmamak için nelere dikkat edilmelidir?

Bilişim Hukuku Video Eğitim Seti

1x
0.5x 1.0x 1.5x 2.0x
Toplam Süre 8dk

Bilişim Hukuku Eğitim Seti

Sanal alışveriste mağdur olmamak için nelere dikkat edilmelidir? video eğitimini izleyerek, Sanal alışveriste mağdur olmamak için nelere dikkat edilmelidir? konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilişim Hukuku konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için, eğitim içeriğinde yer alan tüm videoları seyredin.

Günümüzde alışveriş sadece yüz yüze değil internet üzerinden de yapılmaktadır. Bu bağlamda e-ticaretin arttığı rahatlıkla söylenebilir. Söz konusu e-ticaret sitesinde alışveriş yapmak isteyen kullanıcı, siteye girdiği zaman ürünün niteliklerini ve fiyatını görebilir. Söz konusu ürünün niteliklerinin ve fiyatının bulunması, Borçlar Kanunu kapsamında aynı zamanda icap olarak değerlendirilir. Sanal alışverişte sözleşmenin kurulabilmesi için, satıcı tarafından bir icap ve alıcı tarafından bir kabul yeterlidir. Söz konusu ürünün sadece niteliklerinin bulunması, fiyatının bulunmaması ise icap olarak değerlendirilemez. İcaba davet olarak değerlendirilebilir. Normalde yapılan alışverişlerin aksine, paranın ödenmesi, internetten yapılan alışverişlerde aynı zamanda olmamaktadır. Bir internet sitesinden alışveriş yapıldığında, söz konusu para hemen ödenir, ancak ürün teslimi daha sonrasında söz konusu olmaktadır.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

Bilişim Hukuku eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 10.825+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.