Merhaba Mehmet Bey

Macbook kullanıyorum. os x el capitan

mamp kurdum. brew ile composer, brew cask ile de vagrant ve virtualbox kurdum.

vagrant box add laravel/homestead
composer require laravel/homestead --dev
vendor\bin\homestead make

komutlarını çalıştırdım.

vagrant up dediğimde vagrantfile'da config.vm.box = "base" den dolayı hata aldım config.vm.box = "laravel/homestead" olarak değiştirdim.

192.168.10.10 dediğimde sayfa biraz doluyor. sonra donup kalıyor.

10 defa kurdum. sonraki eğitimlere geçemiyorum. lütfen yardım edin.
Merhaba Enes,

1. Eger Vagrant Box ile calisacaksan gelistirme ortaminda (local ortaminda) PhpStorm ve benzeri IDE'ler disinda herhangi bir sey yuklemene gerek yok. (Mamp, PHP vs local ortamindan kaldirabilirsin)
2. Vagrant box'in eski kaldiysa 0.3 ten 0.4'de tasimalisin.
3. composer require laravel/homestead --dev komutundan --dev parametresini kaldirsan daha iyi olur.
4. Sonrasinda Vagrant destroy ; vagrant up yaptigin zaman vagrant box'in calisacaktir.
Bunun disinda herhangi bir hata alirsan konsol ekran goruntusunu paylasabilirsen tekrar bakalim.

Kolay Gelsin
Cevapla

PHP Laravel 5 Framework Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde en popüler PHP framework’ü olan Laravel 5 ile Web uygulamaları geliştirmeye başlayacaksınız. Profesyonel bir Backend yazılım geliştiricisi olmaya ilk adımı atacaksınız. Eğitim boyunca bir Laravel uygulamasının geliştirme ortamının kurulumu nasıl yapılır baştan sona anlatılacak. Vagrant, Homestead gibi bir çok yeni teknoloji hakkında detaylı örnekler yapılacaktır . İlk PHP Web uygulamamızı birlikte geliştirip Laravel Frameworkün mimarisini tanıyacağız. Bu eğitim setini izledikten sonra, sizlerde PHP yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapacak. PHP uygulamaların nasıl geliştirilip hangi mimari temeller üzerinde konumlandırıldığını öğreneceksiniz

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. PHP Laravel 5 Framework Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

PHP Laravel 5 Framework Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

PHP Laravel 5 Framework Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

PHP Laravel 5 Framework Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.