Mehmet Bey Merhabalar....

Öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. İleri seviye anlatımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Aslında bir kaç sorum var ama birinden başlayayım prodüksiyon işiyle uğraşıyorum final cut pro 7 ye çok hakimdim ama yenilenmek gerekiyor. TRT ye projeler kurguluyorum bazı durumlarda 4 kanal ses ve mxf çıktılar almam gerekiyor bu konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz.? Ayrıca ileri seviye eğitimleriniz hangi konuları kapsayacak ?

iyi çalışmalar....
ORÇUN KERİM GÜNGÖR
Merhaba Orçun Bey,

MXF dosya desteği Final Cut Pro 10.1.4. ile gelmiştir. Bu versiyondan öncekilerde MXF dosya desteği bulunmamaktadır. Aynı diğer dosyalardaki gibi rahatlıkla MXF dosyalarının da import ve export işlemlerini yapabilirsiniz. İlerleyen eğitimlerde bu tekniğide eğitimin içeriğine ekleyebilirim. 4 kanallı ses içeren dosya export ederken "multitrack quicktime movie" seçeneği ile export edebilirsiniz. Diğer Final Cut Pro X eğitimlerinden ilki "Renk Düzenlemeleri" olacaktır. Daha sonrada eğitim planına göre farklı konularda anlatılacaktır.

Teşekkürler.
Cevapla

Final Cut Pro X Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Kullanım rahatlığı ve performansından dolayı video montaj sektöründe en çok tercih edilen montaj programlarından biri olan Final Cut Pro X programının temel özelliklerini rahatlıkla anlayıp, kolaylıkla kullanabileceği içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz. Eğitim seti içeriğinde Final Cut Pro X dosya yapısından, program arayüzünden, media dosyalarının nasıl import edildiği, dosyaların nasıl organize edildiği, keyleme işleminin nasıl yapıldığı, timeline paneli kullanımı, cliplerin ses ayarlarının nasıl yapıldığı, montaj nasıl yapıldığı, efektlerin kullanımı gibi konulardan bahsedilmiştir. Sizlerde bu eğitim setini izledikten sonra Final Cut Pro X programını başlangıç düzeyinde kullanabilir ve rahatlıkla video montaj yapabilirsiniz.

Video Montaj ve Düzenleme ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Final Cut Pro X Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Video Montaj ve Düzenleme kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Final Cut Pro X Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Final Cut Pro X Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Final Cut Pro X Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.