Merhaba

www.engellibilgi.com isimli bir web sitesine sahibiz. Ücretli bir wp tema kullanıyoruz. Fakat tema da istemediğimiz alanlar ve kod hataları mevcut,

Çok aramıza rağmen sadece ve şık bir wp teması bulamadık, adobe muse ile tam istediğimiz gibi site tasarlayabiliriz. Bunu tasarladıktan sonraki süreç ne olmalı ?

Siteyi muse içindeki ftp den göndersek ve her yeni haber girişi sonrası ftp de dosya güncellmesi yapsak google indexlemesi açısından zararı olur mu ?
Yani sadece yeni eklediğimiz sayfamı güncellenir yoksa tüm site yeni atılmış gibi işlem görecektir.

En pratik yok için değerli fikirlerinizi bekliyoruz

Merhaba Sertaç,

Adobe Muse ile yaptığınız arayüzü wordpress ile entegre etmeniz gerekmektedir, bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için PHP hakkında bilgi sahibi olmalısınız. https://www.vidobu.com/kurs/php-ile-web-programlama bu eğitimi izleyerek PHP hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Wordpress'e de hakim olmalısınız, https://www.vidobu.com/kurs/wordpress-tema-tasarimi bu eğitimi izleyerek wordpress hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni haber girişini her seferinde ftp ile atmak çok zahmetli ve ilerde size sorunlar açacak bir yöntemdir, yukarıda bahsettiğim eğitimleri izleyerek programlama konusuna hakim olabilir ve web sitenizi geliştirebilirsiniz.

Cevapla