Üzerimde olan bireysel emeklilikte Getiriler Toplamı -29 tl olarak görülmekte bunda bir yanlışlık mı var 59 tl ödeme yapıyorum aylık. 2. seneye gelmek üzere nisan ayında kayıt olmuştum. Bu yanlış bir durum mu? Benim param neden -29 tl de getiri yaptı?

Süleyman Bey, buna net cevap verebilmek için fon dağılımınızı, şu ana kadar hangi aralıklar ile ne kadar ödeme yaptığınızı, fon dağılım değişikliği yapıp yapmadığınızı, volörlü birikiminiz var mı bilmek gerekir. Ama yüksek riskli fonlar seçtiyseniz, ara ara düşüşler görmeniz çok normaldir. Böyle dönemlerde fonları değiştirmeden beklemeniz, hatta yeni fon almanız doğru olacaktır. Seçtiğiniz yüksek riskli fonlar, dolar yada altın gibi değer kazanabilir veya kaybedebilir. Eğer sürekli artış bekliyorsanız, daha az getirisi olan risksiz fonları tercih edebilirsiniz.

Standart fonlarda ama bu zaten düşük oranlı kazanç olan fon seçmiştim tabiki anlıyorum. Bu bilgileri verebilirim ama pek çok değişken var dediğiniz gibi fon kayıp etmiş olabilir. Bir danışmam gerek tabiki fon değişikliği hiç yapmadım standart fonda duruyor. Her 59 tl nisan 2014 den belli her ay aynı para ödüyorum.
Cevapla

Bireysel Emeklilik Sistemi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde sizlere, bireysel emeklilik konusunda tüm detaylar anlatılmıştır. 2003 yılından bu yana aktif olarak hayatımızda ve ekonomimizde yer eden bireysel emeklilik sistemi hızla yayılıyor ve dolayısıyla çeşitli soruları da beraberinde getiriyor. Bu eğitimimizle beraber bireysel emeklilik ile ilgili bilgi edinip, birikimleriniz için daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Mesleki Gelişim ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Bireysel Emeklilik Sistemi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Mesleki Gelişim kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi Eğitim İçeriği

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Sorulan Sorular

Bireysel Emeklilik Sistemi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.