Derginin çıktısını google play kitaplar ya da issuu.com gibi dergi yayınlayan yerlere ekleyebiliyor muyuz? İnteraktif dergileri ios ve andoid uygulama dışında internette nasıl yayınlayabiliriz? Adobe DPS panelinden dergimizi app store dergiler ve google play kitaplarda yayinlayabilme imkanımız var mı varsa herhangi bir ek ücret isteniyor mu? Sizce adobe DPS mi, interaktif PDF mi yoksa normal pdf mi hazırlamak daha mantıklı, daha fazla yerde yayınlanması açısından?
Merhaba Burak Bey

issuu.com hakkında bilgi sahibi değilim, onlarla iletişime geçmeniz gerek prosedürleri neler bilgi alsanız daha sağlıklı olur.

DPS ile appstore ve google play ile yayınlayabilir. Ücretli senelik üyelikle Apple ve Google'a ödeme yapmanız gerekiyor. Ayrıca Adobe Indesign lisansı dışında DPS lisansı almanız gerekiyor. Dergiyi ücretli yayınlarsanız Apple ve Google dergi başına yaklaşık ücretin %30'unu kesiyor. Senelik üyelik ücreti hariç, ücretsiz yayınlarda bu kesinti yok.

Ama dergilik söz konusu olduğunda yani her sayı kendilerine özel bir kütüphanede göründüğünde her dergi indirme başına Adobe de lisans ücreti dışında Boundle denilen bir ücret alıyor ve kontür gibi düşünelim bunu. Bizden bu ücreti daha satın alma olmadan müşterilerden alıyor.

Publish online ile interaktif dergi hazırlayıp linkini sosyal medyada paylaşmak şu andaki en ekonomik ve en iyi sonuç olacaktır. Hatta Publish online yayını web sayfasına da gömebilirsiniz.
Teşekkürler...
Cevapla

DPS ile Dijital Dergi Tasarımı Eğitim Detayı

Bu eğitim seti ile Adobe DPS kullanarak tablet cihazlar için dijital dergi tasarımlarının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dijital dergilerde, HTML5 ile hazırlanmış içeriklerin kullanılması, sayfalara video ve müzik eklenmesi, kaydırılabilir metin yazılarının kullanımı, yatay ve dikey sayfaların nasıl oluşturulduğu gibi tüm detayları bu eğitim setinde bulabilirsiniz. Eğitim seti içerinde her bölümde farklı işleyiş süreçlerini bulabilirsiniz. DPS iş akış süreci, sayfaların oluşturulması, buton eklemek, harici web sitelerine link vermek, alt sayfalar oluşturmak ve oluşturulan dijital derginin Content Viewer ve tablet cihazlar üzerinde önizlemesinin yapılması gibi konuları bu eğitim setiyle birlikte öğrenerek sizde dijital dergiler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Grafik Tasarım ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. DPS ile Dijital Dergi Tasarımı eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Grafik Tasarım kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

DPS ile Dijital Dergi Tasarımı Eğitim İçeriği

DPS ile Dijital Dergi Tasarımı Hakkında Sorulan Sorular

DPS ile Dijital Dergi Tasarımı eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.