Derginin çıktısını google play kitaplar ya da issuu.com gibi dergi yayınlayan yerlere ekleyebiliyor muyuz? İnteraktif dergileri ios ve andoid uygulama dışında internette nasıl yayınlayabiliriz? Adobe DPS panelinden dergimizi app store dergiler ve google play kitaplarda yayinlayabilme imkanımız var mı varsa herhangi bir ek ücret isteniyor mu? Sizce adobe DPS mi, interaktif PDF mi yoksa normal pdf mi hazırlamak daha mantıklı, daha fazla yerde yayınlanması açısından?
Merhaba Burak Bey

issuu.com hakkında bilgi sahibi değilim, onlarla iletişime geçmeniz gerek prosedürleri neler bilgi alsanız daha sağlıklı olur.

DPS ile appstore ve google play ile yayınlayabilir. Ücretli senelik üyelikle Apple ve Google'a ödeme yapmanız gerekiyor. Ayrıca Adobe Indesign lisansı dışında DPS lisansı almanız gerekiyor. Dergiyi ücretli yayınlarsanız Apple ve Google dergi başına yaklaşık ücretin %30'unu kesiyor. Senelik üyelik ücreti hariç, ücretsiz yayınlarda bu kesinti yok.

Ama dergilik söz konusu olduğunda yani her sayı kendilerine özel bir kütüphanede göründüğünde her dergi indirme başına Adobe de lisans ücreti dışında Boundle denilen bir ücret alıyor ve kontür gibi düşünelim bunu. Bizden bu ücreti daha satın alma olmadan müşterilerden alıyor.

Publish online ile interaktif dergi hazırlayıp linkini sosyal medyada paylaşmak şu andaki en ekonomik ve en iyi sonuç olacaktır. Hatta Publish online yayını web sayfasına da gömebilirsiniz.
Teşekkürler...
Cevapla