Zühal hanım merhaba. Excel 2016 (Office 365) kullanıcısıyım. Bir grafiği jpeg veya png formatında kaydetmek istiyorum. Grafiği kopyala deyip resim olarak yapıştırıyorum. Sonra sağ tık yaptığımda "Resim olarak kaydet" seçeneği gelmiyor.

Sağ tık menüsüne resim olarak kaydet seçeneğini nasıl eklerim?

Saygılar
Oğuz Öztürk
Merhaba Oğuz Bey,
excel'den kopyaladığınız görüntüyü Word'e resim olarak yapıştırarak belirttiğiniz gibi sağ tıklayarak "Resim olarak kaydet" seçeneği ile dışarıya alabilirsiniz. Ancak Excel'de şu an için bu özellik yer almamaktadır.

Selamlar
Zühal
Teşekkürler Zuhal hanım.
Cevapla

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde sizlere Excel 2016 ile gelen yeni özellikleri pratik kullanımları ile anlatılmıştır. Tablolarla hızlı görselleştirme ve formül oluşturma, Ofis 365 ile gelen buluta dosyaların aktarılması ve paylaşılması, pivot table ile verileri ihtiyaca göre raporlama, dilimleme araçları ile filtre özelliğini görselleştirme gibi işlerimizi hızlandırabilecek tüm konularla ilgili örnekleri bu eğitim setinde izleyebilirsiniz. Excel 2016'nın yeni formüllerini kullanmak işlerinizi hızlandırıp zamanınızı etkin kullanmanızı sağlayacaktır.

Bilişim Teknolojileri ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Bilişim Teknolojileri kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.