Zuhal hanım sizden ricam formüller sekmesindeki hesaplama işlemleri nasıl kullanılır yardımcı olabilirmisiniz örnekler ile beraber.
Merhaba formül kullanılırken seçtiğimiz alanlara ya da hücrelere isim verip işlemleri bu isimlerle yapabiliriz. Örneğin A1 hücresinden A10 hücresine kadar verileri seçip name bölümüne veri1 adını verelim. B1 hücresinden B10 hücresine kadar da seçip veri2 adını verelim. C1 hücresine de formülü =veri1-veri2 olarak girip formülü çoğaltalım. Sonradan bu isimlerde değişiklik yaptığımızda (veri1 yerine A1 den A10'a kadar hücreleri seçip ismini kasa diye değiştirelim) hesaplama seçenekleri el il olarak tanımlıysa veri değişikliğinde formüller kendini güncellemeyecektir. Hesapla komutu çalıştırıldığında değişen isimleri algılayarak formül sonucu güncellenir. Excelle ilgili yapacağım yeni video çekimlerine bu konuyu mutlaka eklerim.
Selamlar
Zühal Avdan Karakoç
Cevapla

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde sizlere Excel 2016 ile gelen yeni özellikleri pratik kullanımları ile anlatılmıştır. Tablolarla hızlı görselleştirme ve formül oluşturma, Ofis 365 ile gelen buluta dosyaların aktarılması ve paylaşılması, pivot table ile verileri ihtiyaca göre raporlama, dilimleme araçları ile filtre özelliğini görselleştirme gibi işlerimizi hızlandırabilecek tüm konularla ilgili örnekleri bu eğitim setinde izleyebilirsiniz. Excel 2016'nın yeni formüllerini kullanmak işlerinizi hızlandırıp zamanınızı etkin kullanmanızı sağlayacaktır.

Bilişim Teknolojileri ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Bilişim Teknolojileri kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Excel 2016 (Office 365) Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.