Merhabalar,

Örnek dosyaları indirdim dreamweaver ile açtım ancak get komutunu kullandığımda bilgiler gelmiyor. Sizin örneğin orjinal halini de denedim bilgiler gelmedi.

Sorun nedir acaba?

Teşekkürler,

Bilgilerin gelmesi için dosyaları sunucu üzerinde denemeniz gerekmektedir. Bunun için bilgisayara sanal bir sunucu kurup, sunucuyu aktif hale getirip, sonrasında da dosyaların o sunucu üzerinden çalıştırılması gerekiyor. Kurulum ve kullanım ile ilgili bilgileri PHP Başlangıç Rehberi eğitiminde bulabilirsiniz.

Merhabalar,

Sanal sunucu zaten mevcuttu. Dreamviewer ile tüm ayarlamaları gerçekleştirdim ancak live preview dediğimde locahosttan değil C//dosyayolu olarak çekiyor canlı görünümü. Herneyse localhost u manuel olarak görüntülüyorum ancak şöyle bir olay var. Database bağlantısında Php sürümünden dolayı sorun yaşadım.

EasyPhp son sürüm kullanıyorum. Php 5.6 sürümünde database.php dosyasında bağlantı yapamıyorum. Videoda ki gibi bağlantı yaptım ancak sanırım mysqli ye değişken atamam gerekiyor. Bu konu ile ilgili örnek bir database bağlantısı var mıdır?

Teşekkürler,
sayfa2.php?isim=vidobu için


vidobu.com'un anlattığı
< ? echo $_GET[isim];? >

Benim çalıştırabildiğim çağırma Komutu
< ? php echo $_GET["isim"]; ? >


-------
bu farklılıkların nedeni nedir ? php için gelen güncellemeler mi ?
Merhaba,

< ? echo $_GET[isim];? > bu kullanım kısaltma olarak düşünülebilir ama PHP'nin yeni sürümlerinde bu kullanımın kaldırılacağı söyleniyor, o yüzden standart kullanım ile devam edebilirsiniz.
Cevapla

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim Detayı

PHP ile ilgili temel işlemler, sayfalama teknikleri, veri transferleri, veritabanı işlemleri, üyelik işlemleri, içerik yönetimi gibi bir çok konuda bilgi içeren bu eğitim seti; dinamik siteler oluşturmak isteyen web tasarımcılar ve programcılar için özel olarak hazırlanmıştır.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim İçeriği

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Hakkında Sorulan Sorular

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.