Merhabalar,

Örnek dosyaları indirdim dreamweaver ile açtım ancak get komutunu kullandığımda bilgiler gelmiyor. Sizin örneğin orjinal halini de denedim bilgiler gelmedi.

Sorun nedir acaba?

Teşekkürler,

Bilgilerin gelmesi için dosyaları sunucu üzerinde denemeniz gerekmektedir. Bunun için bilgisayara sanal bir sunucu kurup, sunucuyu aktif hale getirip, sonrasında da dosyaların o sunucu üzerinden çalıştırılması gerekiyor. Kurulum ve kullanım ile ilgili bilgileri PHP Başlangıç Rehberi eğitiminde bulabilirsiniz.

Merhabalar,

Sanal sunucu zaten mevcuttu. Dreamviewer ile tüm ayarlamaları gerçekleştirdim ancak live preview dediğimde locahosttan değil C//dosyayolu olarak çekiyor canlı görünümü. Herneyse localhost u manuel olarak görüntülüyorum ancak şöyle bir olay var. Database bağlantısında Php sürümünden dolayı sorun yaşadım.

EasyPhp son sürüm kullanıyorum. Php 5.6 sürümünde database.php dosyasında bağlantı yapamıyorum. Videoda ki gibi bağlantı yaptım ancak sanırım mysqli ye değişken atamam gerekiyor. Bu konu ile ilgili örnek bir database bağlantısı var mıdır?

Teşekkürler,
sayfa2.php?isim=vidobu için


vidobu.com'un anlattığı
< ? echo $_GET[isim];? >

Benim çalıştırabildiğim çağırma Komutu
< ? php echo $_GET["isim"]; ? >


-------
bu farklılıkların nedeni nedir ? php için gelen güncellemeler mi ?
Merhaba,

< ? echo $_GET[isim];? > bu kullanım kısaltma olarak düşünülebilir ama PHP'nin yeni sürümlerinde bu kullanımın kaldırılacağı söyleniyor, o yüzden standart kullanım ile devam edebilirsiniz.
Cevapla