Örnek uygulamada Admin ve Web Projeleri birbirinden ayrılmış girişler Admin kısmından yapılıyor buraya kadar her şey güzel peki Admin kısmından resimleri database 'e bit olarak yüklemek istemesek ve fiziksel olarak bir klasörde saklamak istersek resim klasörünü Admin projesi altında oluşturmak ve resimleri Admin projesi içinde saklamak zorunda kalıyoruz en azından ben öyle kaldım. Bu sorunu nasıl çözebiliriz. Resimleri Web klasörü altındaki bir dizine nasıl kaydedebiliriz? Veya ortak bir upload alanı oluşturabilirmiyiz?
Merhaba,
Seçtiğiniz bir klasöre resimleri kaydedebilirsiniz. Sonrasında bu klasörü IIS üzerinden virtual directory olarak tanımlayıp web projesinde kullanabilirsiniz. Tabi bu işlem için projeyide IIS üzerinden host etmeniz gerekir. IIS e yeni bir site ekleyip fiziksel yol olarakta çalıştığınız proje yolunu verebilirsiniz.
Cevapla

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde, bir e-ticaret sitesinde bulunabilecek ürün yönetiminin alt yapısını inceledik. Yönetim panelinden ürün ile ilgili işlemlerin ayarlamalarını yaptık. Ön yüzden ise oluşturulmuş ürünleri görüntüledik. Böylece yönetilebilir içerik sistemini oluşturduk. Ürünlerimizin MSSQL server üzerinde barındırıp veriye Entity Framework teknolojisini kullanarak eriştik. Ayrıca bu tarz projelerde genelde tercih edilen yöntem olan katmanlı mimariyi işledik ve projeyi bu prensip doğrultusunda gerçekleştirik. Bu eğitim seti sonunda, sizlerde yönetilebilir içerik sistemleri oluşturmanın temel mantığını anlayacak ve oluşturabilceksiniz.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim İçeriği