Ben kendimi bildim bileli Windows kullanıyorum 7,8,10 kullandım ama artık iOS kullanmak istiyorum. Yani iMac, MacBook gibi. Şuan kullandıgım telefon iPhone 6s Plus. Bilgisayarım HP'nin ürünü her neyse sizden ricam bana iMac, MacBook (Air, Pro) gibi cihazlarda hangisinde en yüksek verimi elde edebilirim söyler misiniz? Maddi sorunum yok 10Bin TL ye kadar çıkabilirim daha fazlasına da gerek yok zaten öyle değilmi :) Eğer hemen dönerseniz çok mutlu olurum. Kafamda iMac 27 inc 5K Retinalı var ama özellikleri hakkında bir bilgim yok... Teşekkürler.
Apple Online Store
Donanım, yazılım ve üçüncü taraf aksesuarları satın almak için Apple Online Store’u ziyaret edin. Telefon ile alışveriş yapmak için, Pazartesi-Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında; sabit hattan 00800 448 829 873 numaralı telefonu (ücretsiz) veya cep telefonunuzdan 0 (216) 282 15 11 numaralı telefonu (yerel ücretler uygulanır) arayabilirsiniz.

Satış Desteği
Apple Online Store siparişinizle ilgili tüm bilgilere ulaşın. Sipariş değişimi, takibi veya iadesi için ya da sadece hesap bilgilerinizi güncellemek için Sipariş durumu sayfasını ziyaret edin. Diğer sorularınız için Pazartesi-Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında sabit telefonunuzdan 00800 448 829 873 numaralı telefonu (ücretsiz) ya da sabit veya cep telefonunuzdan 0 (216) 282 15 11 numaralı telefonu (yerel ücretler uygulanır) arayarak Apple Store Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
Merhaba Batuhan,

Öncelikle tercihin Macbook Pro veya iMac olmalı. Macbook yada Macbook Air'dan uzak durmanı tavsiye ederim. Donanım olarak sana yeterli olmayacaktır. Macbook Pro ile iMac arasında ise tercih sana kalmış durumda. Eğer mobil bir kullanım istiyorsan, istediğim yerde çalışayım diyorsan Macbook Pro, daha büyük ekran ile çalışayım diyorsan iMac tercih etmelisin.

Bunun dışında önemli bir nokta da seçeceğin makinanın ram ve hardiski. Özellikle ram konusu çok önemli. Çünkü Apple son çıkarttığı ürünlerde baya saçma bir yola giderek ram sonradan eklenemez diye bir moda çıkarttı. Bu da 8 GB ram ile aldığın bilgisayarı hep öyle kullanman gerektiği anlamına geliyor. Bu yüzden ram mümkün olduğunca yüksek olsun ve performansı en çok etkileyen disk konusunda da SSD tercih etmen en doğrusu olur.
Cevapla