Merhaba Hocam,

Form verilerini yeni sayfaya kayıt et videonuzda ki işlemleri gerçekleştiriyorum. ancak veriler veritabanına gitmiyor nerede yanlışlık var çözemedim.

Size ek'te php dosyasını gönderiyorum bir inceler misiniz?

Dosya: http://s3.dosya.tc/server7/sh57ph/yazi-ekle.rar.html

Veritabanı bağlantıları tamamdır yazılar.php de yazıları çekebiliyorum config bağlantısı header.php den cagrıldıgı icin yazi-ekle.php de tekrar çağırmadım. yazilar tablomda id,baslik,icerik,kategori,yazar,durum alanları yer almaktadır.

Teşekkürler,

Merhaba Erdinç Bey,Aşağıda ki sizin insert sorgunuz, burada $_POST['durum'] sonrasında virgül eklemişsiniz. Son eleman olduğu için oraya virgül eklenmiyor.
mysql_query("INSERT INTO yazilar (baslik,icerik,kategori,yazar,durum) VALUES ('$_POST[baslik]','$_POST[icerik]','$_POST[kategori]','$_POST[yazar]','$_POST[durum]',) ");Ben sizin için sorguyu güncelledim;

$insert = mysql_query("INSERT INTO yazilar (baslik,icerik,kategori,yazar,durum)
VALUES (
    '" . $_POST['baslik'] . "',
     '" . $_POST['icerik'] . "',
    '" . $_POST['kategori'] . "',
    '" . $_POST['yazar'] . "',
    '" . $_POST['durum'] . "'
 )");


Bu şekilde güncellerseniz sorunsuz bir şekilde insert etmesi gerekiyor.

Cevapla

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim Detayı

PHP ile ilgili temel işlemler, sayfalama teknikleri, veri transferleri, veritabanı işlemleri, üyelik işlemleri, içerik yönetimi gibi bir çok konuda bilgi içeren bu eğitim seti; dinamik siteler oluşturmak isteyen web tasarımcılar ve programcılar için özel olarak hazırlanmıştır.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim İçeriği

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Hakkında Sorulan Sorular

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.