Mehmet Yılmaz hocam merhabalar, gündemdeki star wars filmininde büyüsüyle eğitimin reklamını görerek abonelik aldım..Kendim de web programlamacıyım.Hayatımda hiç after effects programı kullanmadım.Bir eğitim setidir düşüncesi ile aldım ama malesefki bir kaç konudan ibaret bir eğitimmiş..Tamam onuda anladım,sadece ışın kılıcını zevkimiz için yapmayı öğrenelim bari dedim.Bir baktım güzel güzel import ettik videomuzu aaa ne görelim,.ışını kılıcı yapma eğitimide eksik..
örnek vericek olursam,layerları ve bir frame geri bir frame geri düzenlemek, iyi güzel ve hoş da,siz önceden kılıcın çıkış anını kesmişsiniz,ve anlatırken diyorsunuz ki,"bir frame geri bir frame daha geri,evet burada kılıç kapanmaya başlıyor.."..yani ne demek istediğimi belki anladınız belki anlamadınız bilmiyorum,netice olarak eğitim yarım yamalak...After effect programına hakim olsak zaten sizin eğitiminizi izleme gereği duymaz ve parada ödemeyiz...Tabiki adobe aşinalığımız diğer programlardan var..tabiki programı tam anlamıyla öğretin demiyorum..ama bari yaptığınız sadece örnek bir eğitimi tam yapın..Bizim açımızdan da düşünün az da olsa küçük miktarda olsa sonuçta bir para ödüyoruz..Şu ışın kılcı hevesimi yarıda ve kursağımda bıraktınız ya teşekkürler...
Merhaba Hakan Bey,

After Effects programının nasıl kullanıldığını anlatan eğitim seti After Effects Başlangıç rehberi eğitimidir. Sadece belli bir konudan bahseden hiç bir eğitim setinde After effects programının nasıl kullanıldığı anlatılmamaktadır. Bu durum eğitimin süresini gereksiz yere uzatacağından yalnızca eğitimdeki konu ve eğitim içinde kullanılan teknikler yer almaktadır. Bu eğitim sadece ışın kılıcı yapma eğitimidir ve yalnızca bu konu anlatılmıştır. Eğitim setinde herhangi bir eksik bulunmamaktadır. Işın kılıcının nasıl kapandığı "Ses efektlerini eklemek" videosunda anlatılmıştır. Bu video gözünüzden kaçmış veya izlememiş olabilirsiniz. Sizde bu videoyu izleyerek ışın kılıcının maskeleme tekniği ile nasıl kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

Geri bildirimleriniz için teşekkür ederim.
Cevabınız için teşekkür ederim,..Tüm seti detaylı inceleyeyim..Aslında benim dediğim yer başka bir şeydi. Ben izah edemedim...3.videoda yeşil odada,ilk maskelemeyi yaparken,kılıcın yeşil plastiği frameleri geri alırken içeri doğru siliniyor,birden insan biz bunu nasıl yapıcaz oluyor ..çünkü ilk videoda olunca ,...onu sormak istedim ama izah edemedim. Neyse ses dosyalarının eklenmesi bölümünde,onun silinmesiyle alakalı bir şeyler var,oraya bakıp bir şeyler yapmaya çalışıcağız.
Merhaba Hakan Bey,

Işık kılıcındaki maskenin içeri doğru silinmesinde aslında ışın kılıcının ilk çıkış halindeki maske oluşturma tekniğinin aynısı bu seferde işlemin tam tersini yaparak kapatabilirsiniz yani her frame de maskeyi biraz daha küçülterek bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Teşekkürler.
Mehmet Bey özür dileyerek son bir soru sormak istiyorum,fazlada zamanınızı almak istemiyorum...özür dileyerek tabiki,,,ben yazılımcıyım ve grafikerim,ama hep hareketli videolarla ilgili effectlere merak duydum ama zamanım olmadı..sorularım abes ve amatörce gelebilir o yüzden kusuruma bakmayın..3. videodaki frame frame kılıcın kapanışına kadar maskelemeyi yaptım.benim videomda ,kılıç açıldıktan sonra dönerek sizinkine benzer hareket yapıyor..sanırım maskelemeyi video bitene kadar ve kılıç kapanana kadar frame frame adım adım devam edeceğiz yanlış anlamadıysam..en son artık maskeleme video sonuna kadar devam ecek akabinde bittikten sonra ışık ve keyleme efektlerini yapacağız herhalde.....şimdiden teşekkürler.
Merhaba Hakan Bey,

Evet aynen dediğiniz gibi maskeleme frame frame yaptıktan sonra keyleme ve ışık efeklerini ekleyeceksiniz. Keyleme işlemini en baştada yapabilirsiniz herhangibir sorun olmaz. Benim keylemeyi sona bırakmamdaki amaç ise kılıç haraketlerinin yeşil ekranda iken daha belirgin olmasından kaynaklı böylece maskeleme işlemi daha rahat ve kolay yapılabiliyor. Biraz sabır gerektiren ve zahmetli bir iş maskelemenin frame frame yapılması ama bütün işlemler bitince yaptığınız iş mutlaka hoşunuza gidecektir. Sorularınızı seve seve cevaplarım bu benim için hiç sorun olmaz, sorularınız amatör olabilir sonuçda hepimiz bu işe amatör olarak başlıyoruz bu hiç bir zaman sıkılacak bir şey değil. Buraya sorulan sorular sayesinde aynı problem yaşayan diğer kullanıcılarda rahatlıkla sorularına yanıt bulacaklardır.

Teşekkürler.
Cevapla