Merhaba Metin Bey,

Bir konu hakkında sizden yardım isteyecektim. İnternet üzerinden bir model indirdim. fakat bu modelin kaplamalarında değişiklilik yapamıyorum etikette yapıyorum ama nesnenin kendisinde ne kadar materyal olarak camda atsam başka bir şey de atasam renderda siyah renk çıkıyor. Konu hakkında yardım ederseniz çok sevinirim. wetrasfer linkim https://we.tl/ZdXJDVXzsW burda alınan renderdaki gibi renkleri bile alsam yeterli.

Saygılarımla.
Merhaba,

Render sonrasında siyah olarak çıkıyorsa modelin materyalleri, render motorunu kontrol etmelisiniz. İnternet üzerinde bulduğunuz modelde kullanılan materyallerin hangi render motorunun materyali olduğunu öğrenmelisiniz. Bunun için materyal slotunu kullanabilirsiniz. VRay materyali kullanılmış bir model, MentalRay ile render alınırsa modelin materyalleri görünmeyecektir.

İyi öğrenmeler.

Metin Yılmaz
Cevapla

3ds Max ile Mental Ray Render Ayarları Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde sizlere 3ds Max ile beraber gelen mental ray render motoru anlatılmıştır. Mental ray nedir, ne için kullanılır, materyalleri nasıl kullanılır, hangi programlarla birlikte kullanılabilir, nesneleri nelerdir, render ayarları nasıl yapılır, mental ray ışıkları nelerdir gibi detayları bu eğitim setinde bulabilirsiniz. Bu eğitim sonrasında sizlerde mental ray render motoru hakkında genel bilgiye sahip olacak, gerekli araçlara nerelerden erişebileceğinizi öğreneceksiniz.

3D Modelleme ve Animasyon ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. 3ds Max ile Mental Ray Render Ayarları eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. 3D Modelleme ve Animasyon kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

3ds Max ile Mental Ray Render Ayarları Eğitim İçeriği

3ds Max ile Mental Ray Render Ayarları Hakkında Sorulan Sorular

3ds Max ile Mental Ray Render Ayarları eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.