Hocam Merhaba,

Ekte verdiğim linkteki gibi dikdörtgenin uzaması nasıl yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=EhLcmC4gako
Merhaba Zafer Bey,

Öncelikle shape tool ile bir tane dikdörtgen veya kare oluşturuyoruz. Daha sonra oluşturduğunuz şeklin transform ayarlarına girip anchor point’ini yani şeklin merkezini animasyonu oluşturmak istediğiniz yönün tam tersindeki kenarın ortasına gelecek şekilde ayarlayın. Son olarakta scale kullanarak animasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun içinde önce scale’de yer alan zincir şeklindeki icona tıklayarak orantı sınırlamasını kapatın. Daha sonra scale’nin key frame’ini aktif hale getirip yatay değerini “0” dikey değerini ise “100” olarak değiştirin timeline’da biraz ileri bir zamanda örneğin bir iki saniye ileri geldikten sonra bu sefer “0“ olan değeri tekrar “100” yapın böylelikle yana doğru linkte gösterdiğiniz animasyonu oluşturmuş olursunuz.

Teşekkürler.
Cevapla

After Effects ile Hareketli Grafikler Oluşturmak Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde Hareketli grafikler oluşturmak konusunda canlandırmanın ne kadar önemli olduğunu anlattım.Hareketli objeleri, çizim ve tipografi kullanarak oluşturabilirken bu yanında maskeleme işlemleri ve geçiş efektlerini de kullanarak animasyonlarınızı oluşturduk. Bu Eğitim sayesinde daha pratik hareketli grafikler oluşturarak kısa sürede hayal gücünüzle muhteşem animasyonlar yapabilirsiniz.

Video Montaj ve Düzenleme ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. After Effects ile Hareketli Grafikler Oluşturmak eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Video Montaj ve Düzenleme kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

After Effects ile Hareketli Grafikler Oluşturmak Eğitim İçeriği

After Effects ile Hareketli Grafikler Oluşturmak Hakkında Sorulan Sorular

After Effects ile Hareketli Grafikler Oluşturmak eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.