Merhaba,
Kartviziti baskıya göndermek istediğimizde, baskı pdf'i alırken kros çizgilerini otomatik olarak verdiğimizden dolayı yine de çalışma içerisinde kros çizgisi belirlemeye gerek var mı? Bir de montajlama işleminde kros çizgilerini kendiniz çizerek verdiniz bunu otomatik olarak yapsak aynı şey değil mi? Son olarak çalışmayı baskıya göndermeden ön ve arka yüzeyini hazırlarken neden kartvizitin kendi boyutunda bir sayfa açmak yerine başka bir sayfada çalışıp, aynısından kopya alıp yan yana koydunuz? Kartvizit boyutunda bir sayfa açıp, yanına da arka sayfasını açıp bu şekliyle göndersek olmaz mı? Biraz karışık oldu ama bunlar takıldı kafama. :)
Teşekkürler...
Merhaba,
Bunlar benim de kafama takıldı ama yanıtlanmamış. Eğitim videoları arasında - bilmeyenler için - boşluklar var ve bu eğitimde eğitimcinin çalıştığı dokümanların bize indirilebilir halde sunulmaması da çok zorlaştırıyor durumu.
Merhaba Efekan bey,

Otomatik kros verme işlemini biz matbaaya gönderdiğimiz işlerde kullanıyoruz. Manuel krosu ise baskıya gönderdiğimiz işlerde yanı montajda kullanıyoruz. Matbaa tarafında arkadaşlar kağıttan yer kazanmak için kros çizgisini kısa tutarak daha fazla kartvizit sığdırıyorlar. Montaj işleminde dikkat ettiyseniz çok dar çalışma yaptım yer kazanmak için 1 tabaka kağıda daha fazla kart ekledim. Otomatik kullansaydım gereksiz boşluklar olacaktır. Biz matbaaya 1 tane kartvizit tasarımı gönderirsek otomatik kros seçeneğini kullanabiliriz. Matbaa tarafında grafiker onu manuel ekleyecektir.

Ön - arka baskı ise matbaa tarafında 2 tane baskı tekniği vardır. Bu Ön-Arka ve Revolta;

Ön-Arka baskı tekniğinde, bir yüzde sadece ön olur, diğer yüzde de sadece arka olur. Bunun montajda bu şekildedir.
Revolta ise sayfa eşit bölünür kartvizitin iki yüzüde olur yanı çapraz baskı diyebiliriz.
Cevapla