Merhabalar,

Layout sayfasına her controller blogunda tekrar tekrar tanımlama yapmak yerine daha kolay bir uygulama olabilirmi acaba ? mesela basit bir kod blogu ile tüm controller bloglarına yazarak tekrar tekrar kod yazma olayını çözmüş olamazmıyız ?
Merhaba,
View'ler üzerinde ortak bir layout belirleyebiliriz. Örneğin Shared altında bir cshtml oluşturup (MasterLayout.cshtml) tüm view'ler için ortak başlangıç noktası olan _ViewStart a bunu layout direktifi olarak tanımlayabiliriz.

@{Layout = "~/Views/Shared/MasterLayout.cshtml";} gibi...

Eğer bazı viewler bunu kullanmasın demek istersekte o view içerisinde bu satırı ezebiliriz.
Cevapla

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde, bir e-ticaret sitesinde bulunabilecek ürün yönetiminin alt yapısını inceledik. Yönetim panelinden ürün ile ilgili işlemlerin ayarlamalarını yaptık. Ön yüzden ise oluşturulmuş ürünleri görüntüledik. Böylece yönetilebilir içerik sistemini oluşturduk. Ürünlerimizin MSSQL server üzerinde barındırıp veriye Entity Framework teknolojisini kullanarak eriştik. Ayrıca bu tarz projelerde genelde tercih edilen yöntem olan katmanlı mimariyi işledik ve projeyi bu prensip doğrultusunda gerçekleştirik. Bu eğitim seti sonunda, sizlerde yönetilebilir içerik sistemleri oluşturmanın temel mantığını anlayacak ve oluşturabilceksiniz.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

ASP.NET MVC ile Ürün Yönetimi Eğitim İçeriği