Select by component Type'ı seçtiğimde yandaki Menüler (select line components) aktif olmuyor?
Selamlar. Select by component ikonunun sağ yanına doğru ayraç tarzı ufak dikey çizgiler var, onlar aynı satırdaki bazı ikonları gösterip/saklamak için kullanılıyor. O çizgilere tıklayıp -eğer gizlenmişse- component ikonlarını gösterebilirsiniz. Sonrasında da hangi component'ı seçmek istiyorsanız (point, line, face vb.) o ikona tıklayıp diğerlerini söndürebilirsiniz.

Component seçimlerini kısa yoldan yapmak için F8-F9-F10-F11 tuşlarını da kullanabilirsiniz. F8 Object mode ve component mode arasında gidip gelir, F9 vertex seçimini, F10 line/edge seçimini, F11 ise face seçimlerini aktif hale getirir. Genelde bu kısa yollarla, ikonlara tıklamaya ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz.

Umarım bu sorunuzu cevaplamıştır, problem devam ediyorsa biraz daha detaylı anlatmanızı rica edeceğim.
Cevapla

Maya 2016 Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Autodest Maya ile karakter animasyonları derslerinin temelleri hakkında tüm detaylar anlatılmıştır. Eğitim seti içeriğinde; Maya arayüzü incelenmesi, menüleri tanımak, poligon modellemeye giriş, örnek bir uygulama ile neler yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlerde bu eğitim setini izledikten sonra Maya programına giriş yapabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

3D Modelleme ve Animasyon ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Maya 2016 Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. 3D Modelleme ve Animasyon kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Maya 2016 Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Maya 2016 Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Maya 2016 Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.