Hocam ek'te örnek database.php gönderiyorum. Ancak bu database de hata alıyorum. Bir bakabilirmisiniz.

Örnek Dosya: http://www.dosya.tc/server6/f7rvvs/database.rar.html

Hata Measjı:

Notice: Use of undefined constant baslik - assumed 'baslik' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 31

Notice: Use of undefined constant yazar - assumed 'yazar' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 31
Deneme - Bu bir deneme yaz?s?d?r.

Notice: Undefined variable: connNew in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 44

Warning: mysqli_close() expects parameter 1 to be mysqli, null given in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 44
Hocam merhaba,

Biraz düzenleme yaptım değişkende connNew olarka yanlış değişken girmişim, bilgileri çekmede de bilgileri çekti ancak aşağıda ki hata alıyorum halen ve karşılaştırmayı utf-8-turkich-ci yapmama rağmen bir türkçe karakter hatası mevcuttur. Bir önce ki dosyada 44. satırı dikkate almadan bakabilirsiniz.

Hata Mesajı:

Notice: Use of undefined constant baslik - assumed 'baslik' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 31

Notice: Use of undefined constant yazar - assumed 'yazar' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-www\php_proje\02_Database_Islemleri\database.php on line 31
Deneme - Bu bir deneme yaz?s?d?r.
Hocam merhaba,

Daha önceki sorduğum soruların sorunlarını giderdim.

Sizden ricam admin paneline erişim hakkında bir video hazırlayabilirmisiniz? Şöyle ki;

Veritabanında id ya da farklı bir sıra da admin = 1 kullanıcı =2 olarak üye grupları oluşturup admin paneline özel giriş formu ve yetkilendirme vb.

Video giriş formu yapılmış ancak bu tüm kullanıcıların da aynı yetkilere sahip olacağı şeklinde. Yeni başlayanlar için oldukça bilgilendirici olabilir.

Teşekkürler,
Evet 1. ve 2. soruların cevabı tanımlı olmayan yada veri tabanında olmayan alanlardan kaynaklanıyor. Doğru değişken isimleri ve veri tabanındaki doğru alanlar çekildiğinde bu sorunlar çözülmüş olacaktır.

PHP üyelik işlemleri ile ilgili yeni bir eğitim seti hazırlayacağım.
Teşekkürler hocam,

Şimdi yeni bir projeye başladım. Burada kurumsal bir web sitesi oluşturuyorum. Veritabanı oluşturdum, akabinde frontend ve backend dosyalarını da html olarak hazırladım. Veritabanı bağlantısı yaptım ancak admin sayfasında index.php admin login mevcut burada sizin system-kontrol.php de hazırladıgınız gibi loginden sonra bilgileri post ettiği php'yi hazırladım.

1- Akabinde bir config dosyam var classsystemDatabase.php'yi çekiyor ki database değişkenleri burada tanımlı.
2- giris-kontrol.php var sizin hazırladığınız giris kontrol ile aynı kodlara sahip.
3- giris-kontrol.php yi de form action da post edeceği şekilde yazdım.
4- giris-kontrol.php config dosyasını require_once ile çağırıyor.

Tüm bunları yaptığımda form da giriş yapıyorum ama ERR_TOO_MANY_REDICT hatası alıyorum sanırım bir döngüye giriyor.

Bu hata nereden kaynaklanır dosyaları çağırırken bir döngüye giriyor sanırım ama bulamadım hocam.
Cevapla

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim Detayı

PHP ile ilgili temel işlemler, sayfalama teknikleri, veri transferleri, veritabanı işlemleri, üyelik işlemleri, içerik yönetimi gibi bir çok konuda bilgi içeren bu eğitim seti; dinamik siteler oluşturmak isteyen web tasarımcılar ve programcılar için özel olarak hazırlanmıştır.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Eğitim İçeriği

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak Hakkında Sorulan Sorular

PHP ile Yönetilebilir Siteler Hazırlamak eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.