Merhaba Erhan bey,
Premiere iki tane ayrı ayrı video koyduğumda seguense bölümüne birinde müzik yada sesi geliyor videoyu sürükle bırak mantığında ikinci videoyu getirdiğimizde videonun altında ki ses veya müzik gelmiyor hangisini önce getirirsem onun sesi geliyor yada ilkin görüntü kısmı ekrana sığıyor ikinci gelen sığmıyor fit dediğim halde iyi çalışmalar.
Merhaba Yahya Bey,

İlk sorunuzun cevabı timeline panelindeki "source patching for inserts and overwrites" butonu aktif olmadığından videoyu sürükleyip bıraktığınızda sadece görüntüyü alacaktır. Ses kısmındaki A1 butonuna bir kere basarak aktif hale getirebilirsiniz. Aktif hale geldikten sonra, sürükleyip bıraktığınız diğer videoların sesi de timeline paneline gelecektir. Diğer sorunuza gelince kullandığınız videoların çözünürlükleri birbirinden farklı olduğu için sequence ayarları ilk sürüklediğiniz video çözünürlüğüne göre ayarlanıyor, ikinci sürüklediğiniz video küçük veya daha büyükse ekrana sığmaz bunu sizin manuel olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Teşekkürler.
Cevapla

Premiere Pro CS5 Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Adobe Premier Pro eğitim seti sadece program kullanımının yanı sıra nasıl video kurgu yapabileceğiniz bir eğitim seti oldu. Adobe Premiere Pro ile birlikte video parçaları arasında nasıl geçiş yapacağınızı, daha etkileyici sahneler hazırlamak için renk düzenlemeleri, videoları hızlandırma ve yavaşlatma işlemlerinin yanı sıra daha birçok özelliği bu eğitim seti ile birlikte öğrenmiş olacaksınız.

Video Montaj ve Düzenleme ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Premiere Pro CS5 Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Video Montaj ve Düzenleme kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Premiere Pro CS5 Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Premiere Pro CS5 Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Premiere Pro CS5 Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.