Sayı veri girişi dersinde 1,74 yerine 1.75 yazdığımda karşıma Oca.75 çıkıyor. Bunu genele çevirdiğim zaman kutuda 27395 gibi bir sayı geliyor yani yine veriyi kaybediyorum. Acaba niye?
Merhaba Excel programınızda kuruş hanesi virgül ile tanımlıysa nokta olarak yazmanız halinde bu durum ortaya çıkar. Verilerinizde kuruş haneniz başka bir programdan aktarılması gerekiyorsa ve nokta ile tanımlıysa o zaman Excel ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Excelde File/Options Advanced bölümünden use system operator bölümünü işaretleyip decimal separator bölümünü nokta olarak değiştirin. Bu değişiklikten sonra ise 1,75 şeklinde virgülle yazmanız halinde sistem rakamınızı tanımayacaktır. 1.75 yazdığınızda bunu kuruş hanesi olarak algılayacaktır. Ancak ülkemizdeki genel kullanımı kuruş haneleri virgül ile gösterilir. Sayınızı tarih olarak algıladıktan sonra genele çevirmeniz verinizi geri getirmeyecektir.
Cevapla

Excel 2010 Başlangıç Rehberi Eğitim Detayı

Bu eğitim seti ile Excel 2010’da tablo veri girişini, verileri düzenlemeyi, formül yazmayı, fonksiyon kullanmayı, girilen verileri biçimlendirip tablolara yazdırabilmek gibi bir çok konuyu öğrenebilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. Excel 2010 Başlangıç Rehberi eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Bilişim Teknolojileri kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

Excel 2010 Başlangıç Rehberi Eğitim İçeriği

Excel 2010 Başlangıç Rehberi Hakkında Sorulan Sorular

Excel 2010 Başlangıç Rehberi eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.