Hakan hocam merhaba ismim Tevfik. Web tasarımda html,css tarafında aktif olarak sürekli statik proje geliştiriyorum. Panelli sayfalarda wordpress tabanlı kurulum yapıyorum. Web programlama tarafında hep kafam karışık. .net veya php hangi tarafta web programlamaya yönelmem ileriye dönük güzel vaadler sağlar. Evet ucu açık ve kişiye göre de değişebilir php ve .net olayı ama ben bilginizden ve önerinizden faydalanmak istedim. Teşekkürler.
Selam Tevfik, aynen dediğin gibi bu kişiden kişiye değişiklik gösterir ama en fazla projeden projeye değişiklik gösterir diyebilirim. Senin asıl bulunmak istediğin, yapmak istediğin projelerde ağırlıklı olarak hangisi tercih ediliyor ona bakman daha doğru olur. Örneğin ben banka sektöründe çalışacağım dersen .net daha çok kullanılırken, ben freelance iş yapacağım diyorsan PHP daha çok kullanıldığı için daha fazla avantaj sağlayacaktır. Her ikisinin de geleceği var. Burada önemli olan senin ileride nerede olmak istediğin.
Öncelikle ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim hocam. Çok net olmuş açıklamanız. Ben web üzerinde ileriye dönük kolay yönetilebilir ama uçuk içerikler hazırlamak istiyorum. Aslında bu konuda eğitim eklenebilir mi diye de düşündüm şuan. Bir websayfaya php ya da .net bir içerik yönetimi hazırlama, hazırladığımız sayfaların içeriklerin basitçe update yapılabileceği ve slaytlar, metinler, görseller müşteri tarafından basitçe düzenlenebilecek bir yapı. Bu herkesin aradığı bi yapı. Hatta veritabansız paneller yapılıyor bu tarzda bir eğitim herkesin aradığı diye düşünüyorum hocam. Olabilir mi?
Tekrar teşekkürler.
Cevapla

PHP CodeIgniter ile MVC Programlama Eğitim Detayı

Bu eğitim setinde, PHP’nin en popüler frameworklerinden biri olan CodeIgniter ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Eğitim seti içeriğinde, CodeIgniter nedir? neden CodeIgniter kullanmalıyız? MVC yapı hakkında genel bilgiler, MVC yapı kullanarak uygulama geliştirme, CodeIgniter kütüphanelerini kullanarak uygulamalar geliştirmek, Active record ile veri tabanı işlemleri, helper kullanarak hız kazanmak gibi tüm detayları bulabilirsiniz. Sizlerde bu eğitim setini izledikten sonra PHP CodeIgniter Frameworkünü kullanarak MVC yapıda uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Programlama ile ilgilenenler için,

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: keywords

Filename: soru_cevap/detay.php

Line Number: 91

bu eğitimde yer alan konulardır. PHP CodeIgniter ile MVC Programlama eğitim setinde yer alan Eğitime genel bakış video eğitimini izleyerek sen de kendini geliştir. Programlama kategorisinde yer alan bu eğitim setini izleyerek kariyerinde bir adım öne geçebilirsin. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan HD kalitesinde eğitimler Vidobu’da seni bekliyor.

PHP CodeIgniter ile MVC Programlama Eğitim İçeriği

PHP CodeIgniter ile MVC Programlama Hakkında Sorulan Sorular

PHP CodeIgniter ile MVC Programlama eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.