Hakan hocam merhaba ismim Tevfik. Web tasarımda html,css tarafında aktif olarak sürekli statik proje geliştiriyorum. Panelli sayfalarda wordpress tabanlı kurulum yapıyorum. Web programlama tarafında hep kafam karışık. .net veya php hangi tarafta web programlamaya yönelmem ileriye dönük güzel vaadler sağlar. Evet ucu açık ve kişiye göre de değişebilir php ve .net olayı ama ben bilginizden ve önerinizden faydalanmak istedim. Teşekkürler.
Selam Tevfik, aynen dediğin gibi bu kişiden kişiye değişiklik gösterir ama en fazla projeden projeye değişiklik gösterir diyebilirim. Senin asıl bulunmak istediğin, yapmak istediğin projelerde ağırlıklı olarak hangisi tercih ediliyor ona bakman daha doğru olur. Örneğin ben banka sektöründe çalışacağım dersen .net daha çok kullanılırken, ben freelance iş yapacağım diyorsan PHP daha çok kullanıldığı için daha fazla avantaj sağlayacaktır. Her ikisinin de geleceği var. Burada önemli olan senin ileride nerede olmak istediğin.
Öncelikle ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim hocam. Çok net olmuş açıklamanız. Ben web üzerinde ileriye dönük kolay yönetilebilir ama uçuk içerikler hazırlamak istiyorum. Aslında bu konuda eğitim eklenebilir mi diye de düşündüm şuan. Bir websayfaya php ya da .net bir içerik yönetimi hazırlama, hazırladığımız sayfaların içeriklerin basitçe update yapılabileceği ve slaytlar, metinler, görseller müşteri tarafından basitçe düzenlenebilecek bir yapı. Bu herkesin aradığı bi yapı. Hatta veritabansız paneller yapılıyor bu tarzda bir eğitim herkesin aradığı diye düşünüyorum hocam. Olabilir mi?
Tekrar teşekkürler.
Cevapla