Etkileyici İlk İzlenim Nasıl Yaratılır?

Eğitime genel bakış video eğitimi

Yetenekleri Geliştirmeye Hemen Başla! Vidobu ile yeteneklerini geliştirmeye bugünden başlamaya ne dersin?
HEMEN ÜYE OL

Etkileyici İlk İzlenim Nasıl Yaratılır? Eğitim Seti

Bazen bir iş görüşmesi, bazen bir projenin sunum aşaması, bazen de sosyal bir ortamda yaşayacağınız deneyim... Her nerede olursanız olun, ilk izlenim bir ilişkiyi etkileyecek konuların başında gelir. İlk izleniminiz iyi değilse, ikinci bir şansınızın olması çok zordur. İlk izlenim, tanışmalarda çoğunlukla ilk 7 saniye içinde gerçekleşir. Biriyle ilk karşılaştığınızda beyniniz; kişinin dış görünüşü, konuşma biçimi, mimikleri, genel davranış biçimi gibi özelliklerini çok hızlı şekilde tarayarak, o kişiyle ilgili hızlı ipuçlarını toparlar ve bu ipuçlarını değerlendirerek, tanıştığınız bu yeni kişiyi aklınızda uygun bir kategoriye yerleştirir. Birisiyle tanıştığınızda, ilk izlenimin %90’ı görünüş, beden dili gibi sözlü olmayan değerler üzerine kurulur. Kullandığınız kelimeler ise ilk izlenimin sadece %10'unu oluşturur. Tanışma telefonda gerçekleştiğinde ise ilk izlenimin %70′i sesinizin tonuna, %30′u ise kullandığınız kelimelerden oluşur. Yani aslında ne söylediğiniz değil, karşınızdakinin ne hissettiği önemlidir. Bu yüzden siz de doğru ilişkiler kurmak için; ilk izlenim oluşturmanın püf noktalarını öğrenin.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

Etkileyici İlk İzlenim Nasıl Yaratılır? eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 12.359+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.