Sınav Stresi ile Başa Çıkmak

Eğitime genel bakış video eğitimi

Yetenekleri Geliştirmeye Hemen Başla! Vidobu ile yeteneklerini geliştirmeye bugünden başlamaya ne dersin?
HEMEN ÜYE OL

Sınav Stresi ile Başa Çıkmak Eğitim Seti

Bir sınava girmeden önce sınavı başarıp başaramayacağınız düşüncesi beyninizi aşırı meşgul ediyorsa, üstelik bu gündelik işinizi bozuyorsa, uykularınızı, yeme duyunuzu etkiliyorsa, neredeyse başka bir şey düşünemiyorsanız sınav stresi yaşıyorsunuz demektir. Stres ya da korku sizin normal olmadığınızı göstermez. Aksine stres, belirli oranda gerekli olan bir şeydir. Çünkü hiç stres duymuyorsanız, sınav sizi heyecanlandırmıyorsa, onu yeteri kadar istemiyorsunuz demektir. Öyleyse şunu söyleyebiliriz ki; sınav stresi belirli oranda olduğunda bize fayda sağlayan, başarılı olmanız için sizi kamçılayan bir olgudur. Sınav stresi yaşamayan kişiler ya kendine güveni tam, sınavı ölüm kalım savaşı durumuna getirmemiş kişilerdir, ya da derslerine hiç çalışmamış sınavdan beklentisi olmayan kişilerdir.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

Sınav Stresi ile Başa Çıkmak eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 12.313+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.