Verimli Ders Çalışma İçin Pomodoro Tekniği

Eğitime genel bakış video eğitimi

Yetenekleri Geliştirmeye Hemen Başla! Vidobu ile yeteneklerini geliştirmeye bugünden başlamaya ne dersin?
HEMEN ÜYE OL

Verimli Ders Çalışma İçin Pomodoro Tekniği Eğitim Seti

Başarılı bir öğrenci olmanın en temel unsuru verimli bir ders çalışma düzeniyle başarılı olmaktır. Eğer derslerinizi daha kısa zamanda çalışabilmek ya da aynı zamanı ayırarak daha çok şey öğrenmek istiyorsanız, siz de Pomodoro Tekniğini kullanabilirsiniz. Pomodoro Tekniği; 1992 yılında Francesco Cirillo tarafından bulunmuş ve ismini İtalyanca da domates anlamına gelen Pomodoro’dan almıştır. Üniversite zamanında ders çalışma konusunda odaklanma problemi yaşayan Francesco Cirillo, bu sorununu mutfakta kullanılan domates şeklindeki alarmlı bir zamanlayıcıyı kullanarak çözüyor. Uzun ve karmaşık işleri kısa süreli parçalara bölerek çalışmak ve sonrasında kısa aralar vermek konsantrasyonunu artırmış ve başarılı olmasını sağlamış. Pomodoro tekniğini uygulamak oldukça basittir. Siz de basit adımları uygulayarak, pomodoro tekniğini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

Verimli Ders Çalışma İçin Pomodoro Tekniği eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 12.312+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.