Tüketiciler yaşadıkları sorunlar için nerelere başvurabilirler?

Banka İşlemlerinde Tüketici Hakları Video Eğitim Seti

Toplam Süre 16dk

Banka İşlemlerinde Tüketici Hakları Eğitim Seti

Tüketiciler yaşadıkları sorunlar için nerelere başvurabilirler? video eğitimini izleyerek, Tüketiciler yaşadıkları sorunlar için nerelere başvurabilirler? konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Banka İşlemlerinde Tüketici Hakları konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için, eğitim içeriğinde yer alan tüm videoları seyredin.

Tüketici kredisi tüketicilerin bankadan aldıkları ihtiyaçlarına yönelik paralar. Tüketici kredisindede sözleşme yapılması zorunluluğu var ve bu sözleşmenin bir kopyası tüketicide olmak zorundadır. Konut finansmanı kredilerinde ise 1 gün öncesinde tüketici ön bilgilendirme formu verilir. Ön bilgi verildikten sonra imzalaşma yapılır. Tüketici belli vadelere yaydığı krediyi ödemedinde başına gelecekleri, nasıl ödemesi gerektiğini, bütün adres iletişim ve ünvan bilgileri yer alması gerekiyor. Eğer tüketici bir kopya verilmemiş ise şuanda tüketiçi Gümrük ve Ticaret Bakanlığina şikeyet ederek bir denetim istenilerek ceza verdirmek mümkün. Bakanlık denetim ve ceza vermekle yükümlü, bu cezalar her biri sözleşme başına kesilir.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

Banka İşlemlerinde Tüketici Hakları eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 11.165+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.