Bir internet sitesi mahkeme kararı ile yasaklanırsa ne yapılabilir?

İnternet Hukuku Video Eğitim Seti

İnternet Hukuku Eğitim Seti

Bir internet sitesi mahkeme kararı ile yasaklanırsa ne yapılabilir? video eğitimini izleyerek, Bir internet sitesi mahkeme kararı ile yasaklanırsa ne yapılabilir? konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternet Hukuku konusunda daha fazla bilgi sahibi olma< için, eğitim içeriğinde yer alan tüm videoları seyredin.

Yeni internet kanunuyla birlikte, sadece yasaklar düzenlenmemiş olup çeşitli düzenlemeler getirilmektedir. Bu düzenlemelerden ilki, erişim engellenmesinin URL bazlı olarak da yapılabilmesidir. URL bazlı olarak erişim engellenmesi, bir web sitesinin hukuka aykırı bir içerikten dolayı tamamının engellenmesi haricinde, sadece hukuka aykırı bulunan içeriğin olduğu sayfanın engellenmesidir. Diğer bir düzenleme ise, özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle, doğrudan TİB' yapılabilecek olan başvurudur. Kişi bu bağlamda, özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle TİB'e bir başvuruda bulunabilecek, TİB bu bakımdan ihtiyati tedbir niteliğinde bir karar uygulayabilecek ve daha sonrasında söz konusu duruma ilişkin mahkeme kararı temin edebilecektir. Gelen düzenlemelerden bir tanesi de, erişim sağlayıcıların 2 sene ile sınırlı olmak üzere söz konusu trafik bandını saklayabilmesi mecburiyetidir. Toplumda fişleme olarak adlandırılan trafik bandının saklanması uygulaması, bu bağlamda erişim sağlayıcılara aynı zamanda külfet olarak getirilmiştir. Erişimi doğrudan olarak engelleme yetkisi, TİB'e verilmiş durumdadır. Yer sağlayıcıların mahkemelerden gelen emirlere uyulmamasından dolayı hapis cezasıyla karşılaşmayacak olması da düzenlemelerden bir tanesidir. Bu bağlamda erişim sağlayıcılar hukuki olarak bir cezai yaptırıma tabi tutulacak, para cezası ödemek durumunda kalacak ancak hapis cezası ile karşılaşmayacaktır.

Eğitim Hakkında Sorulan Sorular

İnternet Hukuku eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir. Sorulara verilen yanıtlara puan vererek, hangi cevabın soruya daha iyi yanıt olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kayıtlı soru bulunmamaktadır.

Tüm Eğitimlere Sınırsız Erişim

Vidobu'da yer alan 11.312+ video eğitimin tamamına sınırsız erişim için, hemen üye ol.